Skip to main content
postel s prístelkou

Kvalitné postele do detskej izby

Otázka, ako ušetriť miesto, je častým problémom nie len v malých bytoch. Najmä ak máte jedno či viac detí. Jedným z riešení na vytvorenie dostatočného priestoru v detskej izbe je aj kúpa postele s prístelkou.

Postele s prístelkou

Postele s prístelkou sú vhodným riešením nielen na občasné prespanie návštev. Takúto posteľ môžete využiť ako posteľ pre ďalšie dieťa. Vďaka praktickým kolieskam zospodu prístelky zvládnu vysúvanie lôžka aj menšie deti. Kolieska umožňujú bezproblémovú manipuláciu. Cez deň spodné lôžko znovu zasuniete, aby v izbe neprekážalo. Deti tak získajú dostatok miesta na hranie.

Úložný priestor

Niektoré modely postelí s prístelkou sú vybavené aj úložnými zásuvkami. Bývajú umiestnené pod prístelkou alebo pod hlavným lôžkom. Môžete do nich odložiť lôžkoviny, hračky, sezónne oblečenie alebo iné predmety. Posteľ tak šetrí miesto v detskej izbe hneď dva krát.

Materiál postelí s prístelkou

Na trhu nájdete postele s prístelkou v mnohých materiálových a farebných prevedeniach. Najčastejšie sa vyrábajú z dreva. Drevo sa vyznačuje pevnosťou a odolnosťou. Môžete sa spoľahnúť, že posteľ s prístelkou z dreva vydrží každodenné používanie. Lacnejšie modely sa vyrábajú z drevotriesky. Jej nevýhodou je však nižšia životnosť.

Kvalitný matrac

Postele s prístelkou sú dodávané s matracom aj bez matraca. Ak vaša posteľ s prístelkou neobsahuje matrac, starostlivo ho vyberte. Spánok na kvalitnom matraci podporuje správny vývoj kĺbov, kostí a chrbtice. Pre deti sú vhodné matrace so strednou alebo vyššou tvrdosťou. Vyberajte priedušné matrace zo studenej HR peny, latexové alebo taštičkové matrace. V priedušnom matraci sa nehromadí vlhkosť, čo zabraňuje rozmnožovaniu roztočov. Matrace z týchto materiálov sa tiež dobre prispôsobujú ľudskému telu.

Ponuku postelí do detskej izby nájdete u predajcu TU.