Skip to main content
izba pre bábätko

Zariaďujeme izbu pre bábätko

Medzi najradostnejšie obdobia života človeka iste patrí očakávanie príchodu prvého dieťaťa. Jednou z dôležitých vecí, ktoré vás počas prípravy na rodičovstvo čakajú, je aj zariadenie detskej izby.

Izbu pre bábätko zariaďujte v predstihu

Zariadenie izby pre bábätko si iste nenechajte na poslednú chvíľu. Je to dôležité z viacerých hľadísk. Prvou jej zdravé prostredie, do ktorého budete chcieť vaše dieťa po príchode z pôrodnice priniesť. Izbu vymaľujte v dostatočnom predstihu, aby farba stihla vyschnúť a vo vzduchu nebolo cítiť zvyšok jej výparov.

Ako vymaľovať izbu pre bábätko

Steny nemusia byť rovnaké. Môžete zvoliť aj viac farieb. Vyhnite sa agresívnym odtieňom ako je oranžová či červená. Siahnite radšej po jemnejších upokojujúcich farbách. Na trhu nájdete bohatý výber možností, ako steny ozdobiť. Môžete zvoliť obrázky s detskými motívmi alebo farebné lepiace  fólie a fototapety.

Nábytok do detskej izby

V izbe by ste mali mať dostatok odkladacieho priestoru nie len na oblečenie. Ako bude vaše dieťa rásť, tak bude rásť aj počet hračiek, ktoré budete musieť niekam uložiť. Do detskej izby však nie je vhodné umiestniť veľkú šatníkovú skriňu. Voľte radšej niečo menšie.

Nevyberajte jednofarebný nábytok, aby izba nepôsobila fádne. Má v dieťati navodiť príjemnú a hravú atmosféru. Viacfarebný nábytok okrem toho podporuje zmyslové vnímanie.

Priestor na hranie

Nezabudnite ponechať dostatok miesta na hranie. Okrem toho už popredu myslite na bezpečnosť. Vaše bábätko začne čoskoro liezť a objavovať okolitý svet. Nábytok v miestnosti by mal byť preto aj dostatočne stabilný. Pri rozvrhovaní priestoru je dobré tiež už popredu počítať s tým, že detskú postieľku čo nevidieť nahradí veľká posteľ.

Na čo ešte myslieť pri zariaďovaní izby pre bábätko

Myslite na seba. Aj keď to znie trochu zvláštne, je to dôležité. Iste investujte do prebaľovacieho pultu, aby ste sa pri prebaľovaní nehrbili. Spríjemní vám to starostlivosť o bábätko. Prebaľovanie sa tak stane nielen povinnosťou ale aj časom na hranie a maznanie.