Skip to main content
detská postel

Ako vyberať detskú posteľ?

Každé dieťa sa raz rozlúči so svojou detskou postieľkou a presťahuje sa do väčšej. Aby nemalo s výmenou postelí problém, mala by sa mu páčiť. Okrem toho by mala kvalitná posteľ spĺňať niekoľko kritérií. Pozrime sa teda na čo si dať pri jej výbere pozor.

Veľkosť a materiál detskej postele

Dieťa rastie a bude potrebovať stále väčšiu posteľ. Najekonomickejšie je kúpiť veľkú posteľ, ktorá dieťaťu vydrží dlhšie. Druhou možnosťou je vybrať nastaviteľnú posteľ, ktorú môžete podľa potreby zmenšiť alebo zväčšiť. Kvôli odolnosti materiálu je najvhodnejším riešením investovať do postele z masívneho dreva alebo postele s kovovým rámom. Obidva materiály sú trvácne a odolné. Nezabudnite dokúpiť rošt a kvalitný matrac, ktorý zaručí dieťaťu pohodlie a zdravý spánok. Detská psoteľ

Štýl, farba a tvar detskej postele

Na trhu nájdete mnoho druhov, tvarov a farieb detských postelí. Ekonomickým riešením je zvoliť niečo neutrálne, pretože ružová posteľ s princeznami sa už o niekoľko rokov nemusí vášmu dieťaťu páčiť. Ale na druhej strane, ak si to môžete dovoliť, prečo mu neurobiť radosť a nekúpiť mu ju? Vhodným riešením je aj vyvýšená posteľ so závesom, ktorý zakrýva priestor pod posteľou. Tu si môže vaše dieťa zariadiť svoje malé kráľovstvo. Keď podrastie, záves jednoducho zvesíte.
Detská postel

Poschodová, rozkladacia posteľ, či váľanda?

V dnešnej dobe sú čoraz populárnejšie poschodové postele. Keďže šetria miesto, sú veľmi praktické hlavne pre rodiny s viacerými deťmi. Odporúčaný vek pre spanie na hornej posteli je minimálne šesť rokov. Ak si myslíte, že ani jedno z vašich detí nie je dostatočne veľké na spanie na vrchu postele, zvoľte takú, ktorá sa dá rozdeliť na dve samostatné detské postele. Ďalšou možnosťou je kúpa klasickej jednolôžkovej alebo rozkladacej postele. Rozkladaciu posteľ iste oceníte v prípade návštevy. A možno nakoniec zvolíte váľandu. Jej výhodou je úložný priestor, ktorý získate po odklopení vrchnej časti. Kompletnú ponuku detských postelí nájdete u predajcu TU.