Skip to main content
tapety do detskej izby

Tapety vytvoria v detskej izbe novú atmosféru

Steny v detskej izbe hrajú farbami. Môžete zvoliť viacero farieb, kresby, geometrické tvary alebo iné motívy. Vhodnou voľbou na steny do detskej izby sú tiež tapety. Vďaka nim vytvoríte v miestnosti jedinečnú atmosféru.

Tapety do detskej izby

Tapety do detskej izby nájdete na trhu v rôznych farbách a vzoroch. Do výberu tapiet nezabudnite zapojiť aj samotných obyvateľov tejto miestnosti a vezmite do úvahy ich vkus. Vzory a farebnosť vyberajte podľa veku dieťaťa. Tapety do detskej izby pre najmenších by mali byť vyhotovené v jemných tónoch modrej, zelenej, hnedej, šedej a ružovej. Iste nevyberajte ostré farby. Tie bábätká dráždia. Pri väčších deťoch naopak siahnite po pestrosti vzorov a farebnosti.

Podporte detskú kreativitu

Väčšie deti uprednostňujú farebné tapety do detskej izby. Vhodná farebnosť podporuje ich kreativitu a chuť do hier. Pri výbere sa okrem vkusu vašich detí rozhodujte s ohľadom na farby nábytku. Ak máte nábytok v pestrých odtieňoch, na steny vyberte niečo jednoduchšie a naopak. Na trhu nájdete tapety s motívmi zvierat alebo výjavmi z rozprávok pre chlapcov a dievčatá. Teenageri iste ocenia tapety s moderným dizajnom alebo 3D fototapety. Napríklad so športovými alebo hudobnými motívmi.

Dekorácie do detskej izby

Ak sa rozhodnete pre tapety s výraznými motívmi, myslite na to pri výbere ostatných dekorácií. Vyberajte niečo jednoduchšie. Namiesto obrázkov zvoľte radšej vhodné rozmiestnenie políc, na ktoré si vaše dieťa môže ukladať rôzne predmety. Menšie deti majú radi výstavku vlastnoručne vyrobených výrobkov. Väčšie si na ne radi poukladajú darčeky od kamarátov, fotografie alebo upomienkové predmety z výletov. Ak sú vybrané tapety do detskej izby v jemnejších odtieňoch, vyberte k nim farebné obrázky alebo nálepky na stenu.

Tapety do detskej izby nájdete u predajcu TU.