Skip to main content
moderne detske izby

Moderná izba, ktorá rastie s vaším dieťaťom

Zariadenie detskej izby má svoje špecifiká. Deti rýchlo rastú. Aby ste nemuseli po niekoľkých rokoch meniť všetok nábytok, môžete ju zariadiť tak, aby s deťmi rástla.  Pozrime sa na to, ako zariadiť peknú a funkčnú detskú izbu v modernom štýle.

Moderné riešenia do detskej izby

Trendom v zariaďovaní nielen detských izieb je dostatok voľného priestoru, funkčnosť a kvalita použitých materiálov. Z materiálov sú pri výbere nábytku preferovanými drevo a kov. Ponuka nábytku do detských izieb počíta so zvýšenými nárokmi na odolnosť. Okrem kvality materiálov si môžete vyberať z mnohých netradičných riešení zostáv pre detskú a študentskú izbu. Veľmi praktickým kusom nábytku je vyvýšená posteľ. Priestor pod posteľou sa dá využiť viacerými spôsobmi. Niektoré postele sú vybavené schodíkmi a šmykľavkou pre najmenších. Iné využívajú priestor pod posteľou na umiestnenie regálu s úložnými plochami. Výborným riešením je tiež vyvýšená posteľ s písacím stolom. Získate tak multifunkčný set, ktorý vaše dieťa využije ako miesto na spanie, hru aj učenie.

Moderný priestor na relax

Do modernej detskej a študentskej izby patrí aj kútik na relax. Môžete vybrať praktickú rozkladaciu pohovku, ktorú využijete pre prípadné návštevy. Alebo zaobstarajte závesné kreslo, či sedacie vaky. Menšie deti využijú tento priestor aj na hranie. Väčšie deti obľubujú pohodlie pri knihe alebo chatovaní s priateľmi.

Dizajnové police a osvetlenie v modernej detskej izbe

Police na stenu alebo policové regály využijú menšie aj väčšie deti. Na policiach sa dajú postupom času jednoducho vymeniť detské dekorácie za knihy, cd alebo spomienkové predmety z výletov. Praktickým kusom nábytku sú moderné závesné skrinky.

K modernému priestoru neodmysliteľne patrí osvetlenie. Okrem centrálneho osvetlenia vyberte aj doplnkové svietidlá. Na písací stôl umiestnite kvalitnú lampu na čítanie. Deti obľubujú aj tlmené svetlo. Ak nechcete investovať do dizajnovej detskej lampy, siahnite po led osvetlení, ktoré v miestnosti vytvorí príjemnú atmosféru.

Ponuku nábytku do detskej izby nájdete TU.