Skip to main content
detská izba pre bábätko

Izba pre bábätko? Pomôžeme Vám!

Očakávanie príchodu dieťaťa je radostným obdobím pre každú ženu. Dôležitou súčasťou príprav je aj zariaďovanie detskej izby pre bábätko. Iste chcete, aby izbička pôsobila útulne. Pozrime sa spolu na niekoľko tipov, ktoré vám pri tom pomôžu.

Postieľka pre bábätko

Najdôležitejším kusom nábytku, ktorý budete vyberať, je postieľka. Mala by byť vyrobená z kvalitného a zdravotne neškodného materiálu. Výhodou je možnosť nastavenia výšky roštu. Súčasťou postieľky je aj kvalitný matrac. Vyberajte taký, ktorý má odnímateľný poťah, aby ste ho mohli v prípade potreby oprať. Čo sa tvrdosti matraca týka, pre malé deti je vhodný tvrdší matrac. Dôležitá je aj vzdušnosť materiálu. V hodnými sú PUR pena, NAWAPUR, latex alebo kokosové vlákno.

Farby v izbe pre bábätko

Pri zariaďovaní izby pre bábätko platí, že priveľa pestrých farieb pôsobí na dieťa rušivo. Na steny miestnosti zvoľte jemné, teplejšie a nekontrastné farby. Napríklad bielu, bledoružovú, svetlo žltú, bledomodrú, jemné odtiene marhuľovej a zelenej. Keď dieťatko podrastie, môžete priestor farebne oživiť doplnkami ako sú obrázky, farebné závesy, poličky alebo úložné koše či boxy.

Nábytok do detskej izby pre bábätko

Pri kúpe nábytku sa riaďte požiadavkami na úložný priestor. Budete potrebovať skriňu na odkladanie oblečenia, miesto na hračky a prebaľovací pult. Ten môžete kúpiť samostatne alebo umiestnite na komodu prebaľovaciu podložku. Nábytok vyberajte v jednoduchších farebných kombináciách. Ak zvolíte jednofarebný nábytok, vhodnými sú biela alebo prírodné drevo. Na trhu nájdete aj viacfarebné zostavy. Vhodné sú také, ktoré používajú dve, maximálne tri navzájom ladiace farby.

Bezpečnosť vášho bábätka

Zariaďovanie detskej izby pre bábätko má svoje špecifiká hlavne v otázke bezpečnosti. Nábytok by mal byť predovšetkým stabilný. Ak vyberiete policové zostavy alebo nižšie skrinky, na ktoré bude vedieť dieťa časom vyliezť, pripevnite ich o stenu. Do elektrických zásuviek kúpte špeciálne kryty.

Ponuku rôzneho nábytku do detskej izby môžete nájsť u predajcu TU.