Skip to main content
detsky stol a stolicky

Vyberáme detský nábytok

Do detskej izby neodmysliteľne patrí priestor na hranie. Ak hľadáte niečo, čo doplní jej zariadenie a vytvorí pre vaše dieťa nové možnosti trávenia času, dokúpte malý stôl a stoličky pre deti. Vášmu dieťaťu tým iste urobíte radosť.

Detský stôl a stoličky pre najmenších

Deti vo veku do päť rokov ešte dobre nedočiahnu na klasický písací stôl. Ak si chcú sadnúť na stoličku, musia na ňu najskôr vyliezť. Všetok nábytok je pre ne príliš vysoký. Vhodným riešením do detskej izby je preto malý stolík a stoličky, ktoré sú prispôsobené výške dieťaťa. Za stolíkom sa môže vaša ratolesť hrať, čítať si alebo si na ňom kresliť. Na stoličky iste rado usadí plyšové hračky, bábiky alebo svojich kamarátov. Tento nábytok sa rýchlo stane jeho obľúbeným miestom pre zábavu aj relax.

Ako vyberať detský stôl so stoličkami

Malý stolík a stoličky pre deti sa najčastejšie vyrábajú z dreveného masívu, plastu alebo kombinácie plastu a kovu. Nájdete však aj modely z drevotriesky. Pri výbere dbajte hlavne o pevnosť a stabilitu nábytku. Okrem toho sa presvedčte, či je vyrobený zo zdravotne neškodného materiálu.

  • Najodolnejším a trvanlivým materiálom je drevo. Jeho výhodou je aj zdravotná nezávadnosť.
  • Plastový nábytok je ľahko umývateľný a nenáročný na údržbu. Je náchylnejší na poškodenie a ťažšie sa opravuje.
  • Drevotrieska je dostatočne odolná a ľahko sa čistí. Obsahuje však rôzne lepidlá. Pred kúpou sa presvedčte, či vyhovuje zdravotným normám.

Na trhu nájdete modely vyznačujúce sa pestrosťou a farebnosťou vhodnou pre tento vek. Obľúbené sú tiež stoly a stoličky s motívmi zvieratiek alebo známych rozprávkových hrdinov. Niektoré modely obsahujú praktické úložné priestory. Ďalšie dostanete v zostavách v kombinácii s iným detským nábytkom, akým sú úložné krabice na hračky alebo detské poličky.

Ponuku nábytku do detskej izby nájdete TU.