Skip to main content
detská izba pre bábätko

Zariaďujeme izbu pre bábätko

Pred príchodom vášho bábätka toho budete chcieť stihnúť ešte veľa. Aby sme vám prípravu na materstvo trochu uľahčili, prinášame vám niekoľko tipov na zariadenie detskej izby pre bábätko.

Akú postieľku vybrať

V detskej izbe pre bábätko by, pravdaže, nemala chýbať postieľka. Postieľka pre bábätko musí byť predovšetkým pevná, stabilná a vyrobená zo zdravotne neškodných materiálov. Bezpečnosť bábätka zabezpečujú ochranné mriežky postieľky. Aby sa vaše dieťatko o ne v spánku neudieralo, môžete kúpiť aj ochranné mantinely do postieľky.

Vyberajte postieľku s polohovateľným roštom. Uľahčí vám to starostlivosť o bábätko. Kým bude malé, posuniete dno nahor, aby ste do postieľky lepšie dočiahli. Keď bábätko podrastie a bude sa vedieť posadiť, posuniete dno nadol, aby nevypadlo. Pre pokojný spánok bábätka mu k postieľke vyberte kvalitný matrac. Pre malé deti je vhodný stredne tvrdý až mäkší matrac z priedušných materiálov, ktoré zabraňujú hromadeniu vlhkosti a rozmnožovaniu roztočov.

Nábytok do detskej izby pre bábätko

Pri výbere nábytku vopred myslite na to, že dieťa bude rásť. Nakúpte toľko kúskov, aby v izbe zostalo dostatok miesta na hranie. Budete potrebovať najmä menšiu skriňu na odkladanie vecí, prípadne komodu a poličky na hračky. Nezabudnite na prebaľovací pult. Aby ste ušetrili miesto, môžete si zadovážiť prebaľovaciu podložku, ktorú položíte na komodu. Toto usporiadanie má aj tú výhodu, že budete mať všetko potrebné vždy pri ruke. Pri zariaďovaní myslite tiež na pohodlie pri kŕmení bábätka a k zariadeniu pridajte pohodlné kreslo. Najlepšie také, ktoré budete môcť po čase premiestniť do inej izby.

Ozdoby v detskej izbe pre bábätko

Ak chcete detskú izbu pre bábätko trochu oživiť, kúpte aj nábytok pre najmenších. Vaše bábätko bude rás veľmi rýchlo. Čoskoro sa samo posadí na detskú stoličku. Nezabudnite na steny miestnosti. Oživte ich obrázkami s detským motívom. Myslite však na to, že rannom veku nie je vhodné zvoliť priveľa ostrých farieb.

Ponuku rôzneho nábytku do detskej izby môžete nájsť u predajcu TU.