Skip to main content
postele do detskej izby

Ako vyberať posteľ do detskej izby?

Posteľ pre dieťa by mala predovšetkým poskytnúť priestor na kvalitný spánok. Na trhu je mnoho možností, z ktorých môžete vyberať. Dnes sa pozrieme na dve kritériá, ktoré budete pri výbere zvažovať: priestor, ktorý posteľ zaberá a celkový vzhľad miestnosti.

Jednolôžkové postele do detskej izby

Jednolôžková posteľ je vhodným riešením, ak máte jedno ale aj viac detí. Jednolôžkové postele zaberú v miestnosti viac priestoru. Na druhej strane však poskytujú možnosť vytvoriť v detskej izbe pre každé dieťa samostatnú oddychovú zónu. Môžete zvoliť jednolôžkové postele v štandardnej veľkosti alebo nastaviteľné postele. Nastaviteľná posteľ sa dá postupne zväčšovať, ako bude dieťa rásť.

Poschodové postele

Poschodové postele sú výborným riešením pre menšiu izbu ale aj pre väčšiu miestnosť. Ak chcete, aby deťom zostalo viac miesta na hranie, písacie stolíky a iný nábytok, zvoľte poschodovú posteľ. Poschodové postele sa vyrábajú v mnohých dizajnoch a farbách. Moderná poschodová posteľ nebude len miestnom na spanie. Stane sa výrazným estetickým prvkom zariadenia miestnosti.

Postele s prístelkou

Na trhu nájdete aj postele s prístelkou. V nerozloženom stave zaberie posteľ s prístelkou toľko priestoru ako jednolôžková posteľ. Druhé lôžko je ukryté v spodnej časti. Ak potrebujete druhú posteľ na pravidelné spanie alebo občasné návštevy, jednoducho ho vysuniete. Spodné lôžko je vybavené kolieskami, aby sa s ním ľahšie manipulovalo. Toto riešenie privítate hlavne, ak máte dve deti, ktoré nie sú dostatočne veľké na spánok na poschodovej posteli.

Postele s úložným priestorom

V detskej izbe sa vždy zíde úložný priestor navyše. Postele s praktickým úložným priestorom poskytnú miesto na odkladanie hračiek, športových potrieb alebo sezónneho oblečenia. Ak hľadáte posteľ s úložným priestorom, môžete si vybrať jednolôžkovú posteľ so zásuvkami alebo praktickú vyklápaciu váľandu. Vyklápacia váľanda je vhodnejšia, ak sú vaše deti väčšie. Jednolôžková posteľ so zásuvkami je pre ľahšiu manipuláciu vhodná aj pre menšie deti.

Ponuku postelí do detskej izby nájdete u predajcu TU.