Skip to main content
detská izba pre chlapca

Izba pre radosť z hry

Chlapci vynikajú množstvom energie. Zariadiť chlapčenskú izbu, aby v nej našli dostatok príležitostí na hranie a zároveň miesto na odpočinok, nemusí byť jednoduché. Prinášame vám preto niekoľko inšpirácií.

Zóna na hranie

V detskej izbe pre chlapca je dôležité ponechať dostatok miesta na hranie. Hľadajte také riešenie, ktoré podporí prirodzenú detskú kreativitu. Pre väčší priestor na hranie môžete kúpiť vyvýšenú posteľ. Jednotlivé prvky zariadenia by sa mali odvíjať od záľub vášho syna. Inak bude vyzerať detská izba malého futbalistu a inak izba fanúšika rozprávkových superhrdinov.

Priestor na relax

V chlapčenskej izbe môžete vytvoriť dve zóny na oddych. Jednou z nich bude pravdaže posteľ. Okrem kvalitného matraca myslite aj na vytvorenie atmosféry pohody. Pre menších chlapcov je vhodné umiestniť na strop fosforeskujúce hviezdy alebo inú upokojujúcu výzdobu. Väčší ocenia praktickú nočnú lampu. Druhú zónu na oddych a relax počas dňa vytvoríte, ak do izby umiestnite závesné kreslo alebo pohovku.

Písací stôl pre chlapca

Nie všetci chlapci obľubujú sedenie nad domácimi úlohami. Písací stôl pre chlapca by mal nerušivo zapadnúť do celkového štýlu zariadenia izby. Ideálne je, aby bol otočený smerom k oknu. Okrem dostatku svetla na čítanie a písanie pomôže takéto umiestnenie aj sústredeniu. Dieťa je menej vyrušované dostupnými vecami na zábavu, ktoré ho obklopujú. Výborným miestom pre písací stôl je aj priestor pod vyvýšenou posteľou.

Posteľ so zvýšeným lôžkom

Posteľ so zvýšeným lôžkom prináša do chlapčenskej izby nový rozmer. Kúpou vyvýšenej postele získate v detskej izbe pre chlapca viac priestoru. Miesto pod posteľou môžete využiť na umiestnenie písacieho stola alebo ako úložný priestor. Pre menšie deti je výborným riešením posteľ so zvýšeným lôžkom so závesom, tunelom či šmykľavkou. Dieťa tak získa miesto pre vytvorenie svojho vlastného malého kráľovstva.

Ponuku rôzneho nábytku do detskej izby môžete nájsť u predajcu TU.