Skip to main content
čalúnená manželská posteľ

Výrazný dizajn a pohodlie čalúnenej postele

Čalúnené postele nie sú prežitkom minulosti. Stále sa tešia veľkej obľube. Prečo je to tak a na čo by ste mali myslieť, ak sa rozhodnete pre ich kúpu, sa dozviete v nasledujúcom článku.

Čalúnené manželské postele

Čalúnenie je stálicou v módnych trendoch zariaďovania interiéru. Platí to aj o posteliach do spálne. Čalúnené manželské postele dodajú spálni atraktívny vzhľad. Čalúnené môžu byť celé postele alebo len ich čelo. Originálne dizajny čela postele vyniknú v každej miestnosti. Na výber máte z rôznych modelov. Môžete si vybrať  čalúnené manželské postele s výrazným vysokým čelom a ozdobným štepovaním. Alebo nižšie čelo s jednoduchým vzorom. Záleží na vašom vkuse a celkovom zariadení miestnosti. Iste oceníte aj praktickú funkciu čalúneného čela. Najmä ak si v posteli radi čítate.

Kvalita materiálov

Pri kúpe sa presvedčte o kvalite použitých poťahových textílií. Mali by byť nie len príjemné na dotyk, ale aj odolné voči odieraniu. Výhodou je možnosť jednoduchého čistenia. Dôležitá je tiež pevnosť konštrukcie. Najvhodnejším materiálom je drevo. Čalúnené manželské postele s drevenou konštrukciou majú dlhšiu životnosť. Sú pevné a stabilné. Ich nevýhodou môže byť vyššia cena. Dobrou voľbou sú tiež čalúnené manželské postele s konštrukciou z pevnej laminovanej drevotriesky. Nevýhodu o niečo kratšej životnosti vyváži ich nižšia cena.

Modely, farby a vzory

Pri kúpe čalúnenej postele máte na výber z množstva modelov. Líšia sa rozmermi lôžka, použitým typom dreva a dizajnom. Odlišujú sa tiež vzormi poťahových látok. Pri kúpe sa môžete rozhodnúť pre kombináciu výrazných odtieňov. Takáto posteľ sa stane dominantným kúskom, ktorý určí smer pre zvyšok zariadenia miestnosti. Môžete tiež vsadiť na jednoduchosť. Čalúnené manželské postele s kombináciou jemných farebných tónov prinesú spálni viac priestoru pre variabilitu doplnkov.

Široký výber kvalitných manželských postelí nájdete u predajcu TU.