Skip to main content
Dekorácie na stenu

Vyberáme dekorácie a doplnky do interiéru

Atmosféru interiéru netvorí len nábytok či farby stien. Prispievajú k nej tiež doplnky. Ak neviete, ako vybrať tie správne, máme pre vás niekoľko tipov. A pozrieme sa bližšie aj na dekorácie na stenu.

Doplnky do interiéru

Doplnky miestnosť zútulnia a dodajú jej nový vzhľad. Pri ich výbere počúvajte váš vkus. Myslite tiež na rozmery a zariadenie miestnosti. Farby a materiály doplnkov môžete navzájom vhodne kombinovať tak, aby na seba upútali pozornosť. Pozor však na to, aby ste to s množstvom farieb neprehnali. Dôležitý je tiež tvar doplnkov. Vankúše či zrkadlá nemusia byť len hranaté. A police na stenu nemusia mať klasický lineárny tvar. Dobre urobíte, ak do miestnosti vpustíte aj iné tvary.

Dekorácie na stenu

Pri výbere dekorácií na stenu máte k dispozícii mnoho možností. Detskú izbu výborne oživia napríklad fototapety alebo nálepky na stenu. Ak chcete zvoliť niečo jemnejšie, vyberte obrázky s detskými motívmi. Steny v spálni skrášli obraz alebo zväčšená fotografia. Využijete tu tiež police na stenu s dekoračnými predmetmi. V spálni vás potešia aj rodinné fotografie alebo upomienkové predmety z dovoleniek.

Dekorácie na stenu v obývacej izbe

Samostatnú pozornosť si zasluhujú dekorácie na stenu v obývacej izbe. Práve v tejto miestnosti si môžete dovoliť siahnuť po výrazných kúskoch. Vyberajte s vkusom. Do moderne zariadeného interiéru sa hodí moderné umenie. Na vaše návštevy najviac zapôsobí ručne maľovaný obraz. Ak si to váš rozpočet nemôže dovoliť, siahnite po obrazoch menej známych umelcov. Budete tak vlastniť originálny kúsok za prijateľnú cenu. Pri kúpe sa neponáhľajte. Na obraz sa budete pozerať niekoľko rokov. Je preto dôležité, aby sa vám páčil. Ak nemáte radi umenie, na stenu môžete umiestniť dekoračné zrkadlá. Moderným prvkom je tiež kompozícia políc, zaujímavých predmetov alebo drevené dekorácie na stenu.