Skip to main content
holandsky nabytok

Zariadenie, ktoré dýcha históriou

Aj keď v zariadení domácností prevládajú módne trendy, stále sa nájde veľa priaznivcov klasického štýlu. Obľúbenou voľbou pri zariaďovaní domu v tomto štýle je holandský nábytok.

Holandský nábytok

Holandský nábytok v sebe spája jedinečný dizajn a rokmi overenú kvalitu. Práve pre tieto vlastnosti si našiel svoje miesto aj v slovenských domácnostiach. Obzvlášť holandský nábytok v koloniálnom štýle. Tento názov pochádza z obdobia kolonizácie novoobjavených území veľmocami ako Anglicko, Španielsko a Holandsko. Jeho vzhľad si obľúbia všetci milovníci klasického štýlu zariadenia interiéru. Izba zariadená takýmto nábytkom dýcha históriou. Pri jeho kúpe oceníte aj jeho dlhú životnosť. Vyrába sa totiž z masívneho dreva. Najmä mahagónového, dubového a teakového. Jeho kvalita ho predurčuje k tomu, aby slúžil po celé generácie.

Do každej miestnosti

Masívny holandský nábytok sa hodí do každej miestnosti. V obývacej izbe krásne vyniknú obývacie steny, komody, konferenčné stolíky, sedačky a kreslá. Nezabudnite na knižnicu. Do spálne si môžete vybrať širokú posteľ so svetlými závesmi a šatník. Holandský nábytok vnesie svoje čaro aj do vstupnej haly. Vešiaky a skrinky z masívu jej vdýchnu jedinečný starožitný vzhľad. Svoje uplatnenie nájde holandský nábytok aj v jedálni. Stoly, stoličky a servírovacie stolíky v tomto štýle urobia malú slávnosť z každého vášho jedla.

Nezabudnite na doplnky

K holandskému nábytku sa hodia ratanové alebo textilné doplnky v prírodných farbách pieskovej, olivovej a bielej. Vhodná je tiež šedá v jej bledších odtieňoch. Závesy a záclony by mali byť zo vzdušnejších materiálov. Na podlahu položte kožušinu alebo tkaný ľanový koberec. Z ostaných doplnkov sú pre zachovanie jednotného vzhľadu miestnosti dôležité obrazy alebo zrkadlá s bronzovým rámom. Na poličky umiestnite rôzne sošky, vázy a misky.

Ponuku rôzneho nábytku nájdete u predajcu TU.