Skip to main content
zariadenie bytu

Niekoľko maličkostí, ktoré vo vašom byte nesmú chýbať! (2. Časť)

V prvej časti blogu sme si uviedli a priblížili niekoľko drobností a doplnkov, ktoré spestria, zútulnia a dodajú vášmu domovu šmrnc. Dnes si ich spomenieme ešte niekoľko, a tak skompletizujeme túto tému. Dozviete sa viac o svietidlách, čo nesmie chýbať v každej spálni, ale aj ako si vybrať ten správny obraz na stenu. Čítajte ďalej a dozviete sa omnoho viac!

Svetlo ako dôležitý prvok vytvárajúci vhodnú atmosféru

Predtým, než sa pustíte do nákupu lustrov a rôznych svietidiel, by ste si mali uvedomiť, ako chcete svetlo využívať. Existujú totižto dva základne druhy svietidiel a nimi sú: dekoratívne a praktické. Zatiaľ, čo praktické majú presne určenú funkciu – čo najviac osvetliť miestnosť, dekoratívne slúžia skôr na zvýraznenie niekoľkých prvkov v miestnosti, alebo plnia funkciu regulovateľného osvetlenia,  ktoré vytvára pokojnú a intímnu atmosféru.

Do módy sa opäť vracajú retro modely a veľké lustre, ale taktiež obľúbene sú rôzne dekoratívne lampy, ktorých veľký výber nájdete po kliknutí TU.

Závesy ale aj záclony sú stále in!

Nech už ste o nich počuli čokoľvek, závesy a záclony nikdy nestratili na svojej estetickej hodnote! Tak ako oceníte ich, už spomínanú vizuálnu stránku, poteší Vás aj ich praktické využitie. Okrem toho vytvárajú intímnu atmosféru a počas teplých, letných slnečných dní Vám zabezpečia tak veľmi dôležitý tieň. Možno ich dostať v rôznych strihoch či farebných prevedeniach, výber záleží len od Vás!

Závesy a záclony

Nočný stolík – povinná súčasť každej spálne?  

Nočný stolík sa stal akousi neoddeliteľnou súčasťou každej spálne. Možno ho považovať aj za akúsi prirodzenú súčasť postele, ktorá má estetické ale aj praktické využitie. Skvelo Vám poslúži na odloženie či už rozčítanej knihy alebo pohár vody, no takisto skvelo na ňom vynikne lampa či budík.

Pestrý výber nočných stolíkov si môžete rôznych veľkostí a materiálu si môžete prezrieť po kliknutí TU.

Nezabúdajte na prírodu!

Kvety a rastliny prosto patria do každej domácnosti. Skvelo oživia celé prostredie bytu či domu a dodajú im prirodzený nádych. Okrem toho majú aj priaznivý účinok na naše zdravie, keďže majú schopnosť zachytiť až 90% škodlivých a nepriaznivých látok! Ak si však nie ste istí, ktoré rastliny sú tie ideálne, určite Vám odporúčame brečtan, zelenec, dracénu či fikus.

Kultúra

Dostali sme sa k záverečnej časti a ňou bude istý druh umenia. Konkrétne máme na mysli obrazy, ktoré sú súčasťou našich domácností už od nepamäti. Ako si však zvoliť ten správny? Nijako. Samotné dielo Vás musí v prvom rade zaujať a osloviť, to je predsa to najpodstatnejšie. Samozrejme, existujú „pravidlá“ ako napríklad, že farba obrazu by mala ladiť s okolitým interiérom a naopak by mala byť kontrastná oproti farbe steny, avšak nenechajte sa ničím obmedzovať. Výber je, skutočne len a len na Vás! Ponuku obrazov si môžete pozrieť TU.

Obrázy na stenu

Ak práve hľadáte nejaké obrazy do obývačky, kuchyne alebo do akejkoľvek inej izby, pokojne sa inšpirujte bohatou ponukou, ktorú zobrazíte po kliknutí TU.

Snáď sme Vám našimi radami a tipmi pomohli a nabrali ste inšpiráciu pre zariadenie aj vášho domova!

Prvú časť článku nájdete na odkaze TU.