Skip to main content
zariadenie bytu

Niekoľko maličkostí, ktoré vo vašom byte nesmú chýbať! (1. Časť)

Atmosféra domova je jedinečná a nenahraditeľná. Na to, aby ste ju vytvorili čo najpríjemnejšiu a najútulnejšiu, rozhodne nepotrebujete exkluzívny nábytok a to najluxusnejšie vybavenie. Ako sa zvykne hovoriť „Za peniaze si vkus nekúpiš“ a v tejto oblasti to platí taktiež! Pripravili sme si pre Vás zoznam tých kľúčových drobností a detailov, ktoré Váš domov premenia na miesto plné pohody, v ktorom si budete užívať každú spoločnú chvíľu s rodinou či priateľmi.

Pred samotným článkom Vám dávame do pozornosti bohatú ponuku nábytku, dekorácii a rôzneho vybavenia pre Váš domov, ktorú nájdete po kliknutí TU.

Zrkadlá

Zrkadlá majú v byte či dome veľmi dôležitý význam, ako z estetického, tak aj z praktického hľadiska. Jednak celý priestor opticky zväčšujú a dodávajú miestnosti nádych honosnosti, rovnako tak aj skvelo poslúžia najmä v predsieni, kde je pre človeka prirodzené, pri príchode a odchode skontrolovať svoj vzhľad. Taktiež sú v poslednej dobe využívané ako dekorácie či súčasť obývacej steny.

Ak premýšľate nad kúpou zrkadla, neváhajte sa inšpirovať pestrým výberom tých najlepších kúskov, ktorý zobrazíte kliknutím TU.

 

zrkadlázdrkadlo

Vešiaky a vešiakové steny

Súčasťou každej predsiene by mal byť, rozhodne vešiak alebo vešiaková stena. Okrem estetického má najmä praktické využitie, ktoré oceníte rovnako vy, ako aj príležitostné návštevy. Ak však nemáte priestoru nazvyš, riešením pre Vás môžu byť vysoké stojanové vešiaky, ktoré, rozhodne nezaberú priveľa miesta. Využiteľný je však aj v iných miestnostiach či situáciách, ako napríklad na odkladanie kuchynského náčinia alebo v kúpeľni na zavesenie uterákov a osušiek.

V prípade záujmu si môžete prezrieť aktuálnu ponuku vešiakov a vešiakových stien, po kliknutí TU.

Botník alebo skrinka na obuv

Ďalšou neoddeliteľnou súčasťou predsiene je botník. Rovnako ako ho ocenia návštevy, tak ho oceníte vy, keďže Vás určite poteší, že po jej odchode nebudete musieť venovať ďalších pár desiatok minúť umývaniu podlahy. Ak vaša predsieň nedisponuje, obzvlášť veľkým priestorom, úzka a vysoká skrinka na obuv, ktorej súčasťou je aj niekoľko zásuviek, je pre vás to najlepšie možné riešenie. Avšak nízky a široký botník môžete zase využiť ako praktickú lavičku, za ktorú Vám pri obúvaní poďakujú najmä tí starší.

Pestrú ponuku botníkov rôznych tvarov a veľkostí nájdete po kliknutí TU.

Nezabúdajte na koberce!

Vhodne zvolený koberec do akejkoľvek miestnosti je vždy dobré riešenie. Okrem toho, že celý priestor zútulní a zateplí, takisto Vám zaistí oveľa príjemne došľapávanie a k tomu všetkému tlmí nepriaznivý hluk či dupot.

Koberce akýchkoľvek tvarov a veľkostí do každej miestnosti, nájdete po kliknutí TU.

Knižnica ako módny ale aj praktický doplnok

Dnešná doba je preplnená výdobytkami, ako sú smartfóny, elektronické čítačky či tablety. Ak však aj vy patríte medzi tých, ktorí by sa klasických knižiek nikdy nevzdali, zaobstarajte si vlastnú domácu knižnicu! Okrem toho, že celú miestnosť zútulní a dodá jej na kráse, taktiež pôsobí intelektuálnym dojmom. Priestor okolo nej môžete, pokojne doplniť dreveným húpacím kreslom či elegantnou stojanovou lampou, vďaka ktorej vytvoríte príjemnú pokojnú atmosféru.

Prehľad najlepších knižníc, ktorými môžete vybaviť vašu izbu nájdete TU.

Pri zariaďovaní Vášho bytu či domu sa neváhajte inšpirovať! Veríme, že Vám naše rady a tipy prišli vhod a niekoľko z nich aj skutočne využijete.

Druhé pokračovanie článku nájdete po kliknutí TU.