Skip to main content
police na knihy

Polica na knihy — viac ako polica

Knihy sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Zážitok z listovania stránkami tlačenej knihy sa nedá nahradiť ich elektronickou verziou. Regál zaplnený knihami tiež dodá miestnosti celkom iný nádych.

Moderné police na knihy

Police na knihy už dávno neplnia len odkladaciu funkciu. Stali sa estetickými, bytovými doplnkami. V súčasnosti sú v móde otvorené knižnice mnohorakých tvarov. Moderné police na knihy kreatívnym spôsobom zapadnú do interiéru. Líšia sa od seba svojím tvarom aj veľkosťou. Dávajú tiež slobodu voľby pri ich usporiadaní. Môžete ich umiestniť na stenu v rôznorodom rozložení alebo nimi vhodne predeliť miestnosť. Moderná knižnica v tvare stromu, viacúčelové regály alebo minimalistický policový systém na stenu sa stanú výraznými dizajnovými kúskami vo vašom byte. Ak nezaplníte všetok priestor knihami, zvyšok ozdobíte rôznymi soškami, vázami, fotografiami či inými doplnkami.

Ako vybrať policu na knihy

Pri výbere police na knihy rozhoduje najmä zvyšok zariadenia interiéru a jeho štýl. Nie do každého bytu sa hodí moderné riešenie alebo knižnica vypĺňajúca celú stenu. Potrebujete tiež zvážiť, ako veľký priestor máte k dispozícii a počet kníh, ktoré budete chcieť na policu uložiť.

Polica na knihy nemusí byť hlboká. Postačí 30 cm. Pri hlbších policiach nevyužijete všetok priestor, alebo začnete po čase stavať knihy do dvoch radov.

Materiál políc na knihy

Rozmernejšie police na knihy musia zniesť veľkú záťaž. Mali by byť vyrobené z kvalitného materiálu. Najvhodnejšími sú drevený masív, kvalitná laminovaná drevotrieska alebo kov. Menšie množstvo kníh môžete umiestniť aj na zrkadlové alebo sklenené police. Na nosnosť políc dbajte aj pri ich upevňovaní na stenu. Ak máte malé deti, je kvôli bezpečnosti vhodné pripevniť o stenu aj samostatne stojace police na knihy.

Ponuku políc na knihy si môžete prezrieť na tomto odkaze.