Skip to main content
obyvacka s kuchynou

Prepojenie obývačky s kuchyňou — viac než moderné riešenie

Moderné ale aj praktické riešenie — to je prepojenie obývačky s kuchyňou. Tento spôsob usporiadania interiéru prináša viaceré výhody. Prepojením získate vzdušný priestor. Oceníte to nielen v malom byte. Prepojením tiež vytvoríte jednu rozľahlú spoločensko-oddychovú zónu. V nasledujúcom článku si povieme niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pri jej zariaďovaní.

Sedacia súprava ako predel

Dominantným prvkom zariadenia v obývačke s kuchyňou je sedacia súprava. Poslúži vám nielen na oddych ale aj na oddelenie časti určenej na varenie a stolovanie od časti miestnosti určenej na oddych. Na tento účel sú vhodné väčšie sedačky v tvare L alebo U.

Kuchynský ostrovček

Na optické oddelenie kuchynskej časti od obývacej, môžete použiť aj kuchynský ostrovček. Kuchynský ostrovček vám okrem toho poskytne viac priestoru pri príprave jedál. Pre jeho zvýraznenie ako prvku zariadenia, umiestnite nad ostrovček vhodné osvetlenie. Kuchynský ostrovček môžete tiež prepojiť s časťou určenej na stolovanie.

Barový stôl a stoličky

Čoraz obľúbenejším prvkom zariadenia obývačky s kuchyňou je barový pult. Na trhu nájdete rôzne modely. Pre praktické využitie priestoru môžete vybrať aj barový pult s policovým regálom. Barový pult vytvára atmosféru neformálnosti. Umiestnením na okraj kuchynskej časti tak získate optický predel. Dizajn barového stola a stoličiek vyberajte podľa štýlu ostatného zariadenia.

Na čo si dať pozor

Pri zariaďovaní interiéru obývačky s kuchyňou dbajte na to, aby ste použili zjednocujúce prvky. Miestnosť tak bude tvoriť jeden celok. Hlavným zjednocujúcim prvkom je podlaha. Vyberte taký materiál a vzor, ktorý bude dostatočne odolný do kuchyne a zároveň bude pekne vyzerať v obývacej časti. Druhá vec, na ktorú by ste mali myslieť, je digestor na odsávanie pár z varenia. Vyberte výkonný model, aby vám nenapáchol nábytok a textilné doplnky v obývacej časti.