Skip to main content
nabytok z masivu

Nábytok z masívu

Potrebujete nový nábytok a rozhodujete sa pre materiál? Ak ste sa rozhodli pre klasiku a vybrali si drevený nábytok, urobili ste dobre. Drevený nábytok nielenže pekne vyzerá, ale prinesie do vášho domova kúsok prírody.

Klady a zápory nábytku z masívneho dreva

Asi prvé čo vás pri slovách „nábytok z masívu“ napadne, bude: pekný, prírodný, ale dosť drahý. K jeho kladom môžete prirátať aj to, že vekom nestráca na kvalite a udrží si svoju farbu aj lesk. Nábytok z masívneho dreva je odolný voči poškriabaniu a vydrží námahu každodenného používania. Ďalším plusom je jeho nosnosť. Ak myslíte ekologicky, iste oceníte to, že pri výrobe dreveného nábytku sa nepoužívajú chemikálie.

Kam nábytok z masívneho dreva umiestniť?

Z masívu sa vyrábajú skrine, postele, komody, stoly, stolíky a stoličky aj police a policové zostavy. Na výber máte zo širokej škály farebného prevedenia. Drevený nábytok sa hodí ku každému štýlu zariadenia a vynikne v ktorejkoľvek miestnosti. Môžete ho umiestniť do obývačky, spálne, detskej izby, chodby, jedálne aj do kuchyne. V kuchyni je však potrebné dávať pozor na to, že ak je drevo dlhodobo vystavené vysokej vlhkosti, začne pracovať.

Výnimočnosť nábytku z masívneho dreva

Drevený nábytok ozdobí a zútulní každý priestor. Jeho nezameniteľná vôňa a prirodzená drevená kresba materiálu pôsobí upokojujúco na naše zmysly. Jeho nadčasový dizajn vás nikdy neomrzí. Moderný nábytok z masívu sa vyrába vo viacerých dizajnoch. Pri jeho výrobe sa okrem dreva používa aj kombinácia dreva, skla a kovu.

Aby si nábytok z dreva zachoval všetky svoje vlastnosti, potrebujete sa oň starať. Na čistenie vám stačí jemne navlhčená handrička s niekoľkými kvapkami saponátu. Po vyčistení nábytku ho vytrite suchou handričkou. Odporúča sa tiež občasné ošetrenie jemným olejom alebo voskom, v závislosti od povrchovej úpravy nábytku.

Kompletnú ponuku nábytku nájdete u predajcu TU.