Skip to main content
Jarné dekorácie

Jarné dekorácie

Väčšina z nás má rada jar. Príroda okolo nás sa zobúdza a zrazu ožívame aj my. Na uliciach sa objavuje viac detí, v parkoch stretávame známych, ktorých sme nevideli celú zimu. Ako si túto atmosféru preniesť do interiéru?

Jarné dekorácie

Ak neviete, ako si na jar vyzdobiť interiér, máme pre vás niekoľko tipov na jarné dekorácie. A to nie len na také, ktoré si môžete kúpiť ale aj na také, ktoré si ľahko vyrobíte sami. Vďaka nim bude váš interiér dýchať týmto krásnym ročným obdobím.

Veniec na dvere aj na stôl

Obľúbené jarné dekorácie sú vence na dvere. Ak si veniec neviete vyrobiť sami, môžete si ho kúpiť. Jarné vence sa vyrábajú z prútia, sušených či umelých kvetov a drobných dekoračným predmetov. Na dverách vás tak môže každý deň vítať veniec s motýľmi, vtáčikmi, či veľkonočnými vajíčkami. Jarný veniec nemusíte umiestniť len na dvere. Veľmi vkusne pôsobí aj na stole.

Kvetinové ikebany

Kvetinové ikebany sú vhodné jarné dekorácie do obývacej izby a jedálne. Vyrobíte ich jednoducho. Budete potrebovať vhodnú nádobu – najlepšie zo skla, aranžérsku penu umelé alebo živé kvety, vetvičky a iné drobné dekoračné predmety. Potom už stačí len všetko vkusne naaranžovať do nádoby. Postupujte od stredu smerom von. Do stredu zvoľte jeden alebo viacero centrálnych kvetov, ktoré potom doplníte ostatnými predmetmi.

Krhlička nie len na zalievanie

Ak máte radi vintage, provensálsky alebo vidiecky štýl zariadenia interiéru, veľmi pekným doplnkom vašej jarnej výzdoby môže byť aj netradične upravená krhlička na zalievanie. Jedným zo spôsobov, ako si takúto krhličku vyrobiť jej ozdobenie technikou decoupage. Využijete ju ako vázu na čerstvé kvety v netradičnom tvare. Alebo do nej naaranžujete kvety sušené. Krhličku môžete postaviť na stôl alebo na poličku. Ak si takéto jarné dekorácie neviete vyrobiť, na trhu nájdete širokú ponuku hotových dekorácií.

Ponuku rôznych dekorácií nájdete u predajcu TU.