Skip to main content
obraz na stenu

Ako vybrať vhodný obraz?

Aj steny sú súčasťou vášho bývania. Nemali by preto zostať prázdne. Aby ste oživili priestor niečím jedinečným, ozdobte ich vhodnými obrazmi.

Moderné versus klasické umenie

Obrazy vyjadrujú niečo výnimočné. Do každého obrazu zachytil jeho autor svoje myšlienky, postoje a pocity. Pri výbere obrazu, tak ako aj v samotnom umení, sa fantázii nekladú žiadne medze. Preto, aby ste sa rozhodli pre ten správny, potrebujete počúvať hlavne svoj vkus. Na druhom mieste bude štýl zariadenia vášho bytu.

Ak máte byt zariadený v rustikálnom, vintage alebo provensálskom štýle, poobzerajte sa po klasickom umení. Vyberajte krajinky, zátišia, obrazy kvetov, stromov alebo mora. K historickému štýlu sa tiež výborne hodia portréty alebo kresby uhlíkom.

Do moderne zariadeného bytu v minimalistickom, industriálnom a škandinávskom štýle je vhodné moderné umenie. Niekoho možno osloví pop art. Tento štýl najviac vynikne pri bielom nábytku. K jednoduchému štýlu zariadenia pasujú obrazy s výrazným motívom. Nebojte sa siahnuť aj po abstraktnom umení plnom farieb.

Ručne maľovaný alebo tlačený obraz

Ručne maľovaný obraz je originál. Tento fakt odráža aj jeho vyššia cena. Ako protihodnotu dostanete jedinečný, ručne vytvorený kúsok. Tlačený obraz je cenovo dostupnejší. Ak nechcete, aby niekto iný vlastnil rovnaký obraz ako vy, no nechcete investovať do ručnej práce, zvoľte obraz z fotografie. Takýto obraz zútulní miestnosť. Navodí vám pocit domova a príjemné spomienky, kedykoľvek naň pozriete.

Rozmery obrazu

Môžete si vybrať jeden väčší obraz, alebo viacero menších a vhodne ich na stene rozmiestniť. Obľube sa tešia aj viacdielne obrazy. Zvoľte podľa veľkosti miestnosti a steny, ktorú chcete ozdobiť.

Pri voľbe rozmeru obrazu je dôležitým faktorom aj rozmer nábytku, nad ktorým ho chcete umiestniť. Platí pravidlo, že šírka obrazu by mala byť približne 75% zo šírky nábytku.

Ponuku obrazov nájdete u predajcu TU.